۳۰

مهر۱۳۹۶

یکشنبه

امام خمینی
مرا عهدی است با جانان که تا جان در بدن دارم
هواداران کوي‌اش را چو جان خويشتن دارم

پیوندهای مفید

دفتر مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

مجلس شورای اسلامی

طرح ها و پروژه ها

رادیو مجلس


پیوندها

تجزیه‎طلبان کردستان ،امنیت عراق را هدف گرفتند

مهر ۴م, ۱۳۹۶ توسط

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت وگو با خبرنگار سیاسی سایت خبر فوری پیرامون برگزاری همه‎پرسی در کردستان عراق برای جدایی از حاکمیت این کشور اظهارکرد: آنچه امروز از سوی مقامات کردستان عراق در قبال این منطقه در حال جریان است اقدامات نادرستی است که بدون شک مردم این منطقه را دچار آسیب‎های جدی خواهد کرد.

عباسعلی منصوری آرانی افزود: بهتر است با برگزاری یک نشست اضطراری میان مقامات عراق و بخش کردستان چاره‎ای جدی برای حل این مشکل اتخاذ شود.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره اهمیت موضوع جدایی اقلیم کردستان از عراق برای ایران خاطرنشان کرد: هرموضوعی که در کنار مرز هرکشوری رخ دهد بدون شک در محیط پیرامونی تاثیرگذار است از این رو بدیهی است که ما نمی‎توانیم به راحتی از تحولات منطقه‎ای عبور کنیم.

منصوری آرانی تصریح کرد: جدایی اقلیم کردستان عراق بدون شک آثار منفی بسیاری را برای کشورهای منطقه در پی خواهد شد و شرایط حساسی را برای کشور ما نیز ایجاد خواهد کرد.

وی تاکید کرد: تئوری امروز جدایی کردستان عراق از خاک این کشور بدون شک با حمایت جریانات و کشورهایی صورت می‎گیرد که ایجاد ناامنی در عراق را مورد هدف قرار دادند از این رو باید تدبیر ویژه‎ای برای مقابله با این موضوع صورت گیرد تا توطئه و نقشه‎ای که برای بی‎ثباتی دوباره عراق مورد هدف قرار گرفته است اجرایی نشود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.