۳۰

مهر۱۳۹۶

یکشنبه

امام خمینی
مرا عهدی است با جانان که تا جان در بدن دارم
هواداران کوي‌اش را چو جان خويشتن دارم

پیوندهای مفید

دفتر مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

مجلس شورای اسلامی

طرح ها و پروژه ها

رادیو مجلس


پیوندها

زندگی‌نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

شرح مختصری از زندگی‌نامه آقای عباسعلی منصوری

در سال ۱۳۳۹ در خانواده‌ای مذهبی و متوسط در شهرستان محروم آران و بیدگل بدنیا آمد. دوران تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در شهرستان آران و بیدگل سپری نمود و مقطع دبیرستان را در رشته ریاضی‌فیزیک در دبیرستان امام خمینی (ره) شهرستان کاشان به پایان رساند. پس از اخذ دیپلم و موفقیت در کنکور در تاریخ: ۲۲/۱۱/۱۳۵۸ و همزمان با اولین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  وارد دانشگاه افسری شد.

در مورخه: ۲۲/۱۱/۱۳۶۱ و پس از طی دوره‌های مختلف علمی و عملی با اخذ مدرک کارشناسی و درجه ستواندومی از دانشگاه فارغ التحصیل گردید و موفق شد در رسته توپخانه که در ارتش‌های جهان از اعتبار بالایی برخوردار است تحصیلاتش را ادامه دهد.

به علت همزمانی تحصیلاتش با دفاع مقدس در هر فرصت در مناطق عملیاتی حضور یافت. حضور در مناطق عملیاتی جنوب غرب و شمال غرب و کسب تجارب و دانش در زمینه جنگ موجب شد که علیرغم جوانی مسئولیت‌های بالایی را در منطقه کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بصورت همزمان در ارتش به وی واگذار و تا پایان جنگ (پذیرش قطعنامه) در قرارگاه عملیاتی شمال غرب نقش مؤثری را ایفا نماید.

در سال ۱۳۶۸  برای ادامه تحصیلات به تهران بازگشت و پس از مدتی به خرم آباد و سپس اصفهان انتقال یافت.

در سال ۱۳۷۳ به ستاد نیروی زمینی منتقل و همزمان در کنکور کارشناسی ارشد شرکت و موفق شد در رشته علوم سیاسی تحصیل نماید.

در سال ۱۳۷۶ با تصویب مقام معظم رهبری به درجه سرتیپی نائل و به سمت ریاست بازرسی نیروی زمینی ارتش منصوب گردید.

در سال ۱۳۷۷ به علت تحولات موفق ساختاری در بازرسی عضو شورای امنیت کشور شد.

در سال ۱۳۷۸ مسئولیت آموزش کل ارتش (زمینی، هوایی، دریایی) به وی واگذار گردید. همچنین در شورای عالی آموزش ستاد کل نیروهای مسلح، هیئت گزینش اساتید دانشگاه‌ها و هیئت امنای دانشگاه عالی دفاع ملی عضویت یافت.

در سال ۱۳۷۹ در کنکور دکترای مدیریت استراتژیک شرکت و دوره نظری دکترای مدیریت را در دانشگاه عالی دفاع ملی طی نمود.

در سال ۱۳۸۱ با بحران در منطقه خلیج فارس و حضور امریکا، ناتو و سایر کشورها در منطقه و نقش عربستان در این بحران با سمت وابسته نظامی به عربستان اعزام شد.

در سال ۱۳۸۴ به عنوان رئیس گروه مشاوران رئیس ستاد مشترک ارتش منصوب گردید و در عین حال نماینده ویژه فرماندهی کل ارتش در کارگروه اقتصادی و رفاهی ارتش بود.

در سال ۱۳۸۵ به عنوان مشاور عالی فرماندهی کل ارتش و همزمان به سمت فرماندهی دانشگاه فرماندهی و ستاد که بالاترین مرجع علمی نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌باشد (ریاست دانشگاه جنگ سابق) منصوب شد و در تاریخ: ۱/۴/۱۳۹۰ جهت حضور در سنگری دیگر و خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی بازنشسته گردید.

ایشان در سال ۱۳۶۱ با همسری فرهنگی ازدواج کرد که ثمره این ازدواج دو فرزند پسر می‌باشد به نام‌های مصطفی و مجتبی که مصطفی برگزیده ممتاز جشنواره جوان خوارزمی است و مجتبی در رشته متالوژی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل می‌باشد.